Opowieści Dziadka Sergiusza, odcinek X – Miód

Niegdyś za garniec miodu z Puszczy Białowieskiej można było zbudować dom. A jaką wartość ma dziś? Powiadają, że nie ma takiego drugiego miejsca na świecie, gdzie miód lipowy smakowałby tak wyjątkowo jak tu. Dziadek Sergiusz i pszczelarz Jan opowiadają o tym, jak sprawa się ma z lipowym miodem białowieskim.

Opowieści Dziadka Sergiusza, odcinek IX – Dęby

Puszcza Białowieska na dwa wyznaczniki swojej potęgi – wśród zwierząt jest to żubr, a wśród drzew – dąb.
Bohaterem kolejnego odcinka cyklu Opowieści Dziadka Sergiusza jest pan Władzio, który na co dzień oprowadza naszych gości po skansenie i zajmuje się naszym ogródkiem. Jest również autorem książki o Puszczy oraz pięknego miejsca w budnickiej Dąbrowie, gdzie można podziwiać parosetletnie dęby… Miejsce obowiązkowe podczas pobytu w Siole!
Zapraszamy do oglądania.

Opowieści Dziadka Sergiusza, odcinek VIII – Ogródek

Poszła Ludka do ogródka, napotkała krasnoludka.
-A dzień dobry, krasnoludku! Co ty robisz w tym ogródku? –
tak się rozpoczyna bajeczka, którą dziadek Sergiusz opowiada swojej wnuczce Eli. Ale nasz ogródek to nie tylko miejsce bajkowe, to również symfonia zapachów, smaków i kolorów, źródło witamin i raj dla oka. Posłuchajcie sami!

Opowieści Dziadka Sergiusza, odcinek VII – Stodoła

Nasza stodoła została przeniesiona z sąsiedniego gospodarstwa. Już praktycznie zwaliła się, ale myśmy ją przenieśli, poprawili i jeszcze długo będzie świadczyć o zabudowie w całych Budach.

Czym była stodoła? Co w niej trzymano? Jak ją budowano? – opowiada dziadek Sergiusz.